Šport


Šport je dôležitý najmä pre naše zdravie, pretože pravidelný pohyb pomáha predchádzať rôznym ochoreniam a športom si človek môže predĺžiť a skvalitniť svoj život. Na svete sú ľudia, ktorí šport milujú a pravidelne sa venujú fyzickým aktivitám. Na týchto ľuďoch to vidieť, nie len na vzhľade, ale aj na ich zdravotnom stave. Niektorí z nich sa venujú športu profesionálne a aj na Slovensku máme veľa športovcov, ktorí sa určitým športom naplno venujú a dokonca reprezentujú našu krajinu. V ďalších riadkoch si môžete prečítať o 4 významných slovenských športovcoch.

cyklistika

·         Peter Sagan
Je to náš najlepší cestný cyklista, ktorý sa narodil 26.01.1990. Pochádza zo Žiliny a vo svojom živote dosiahol veľmi veľa úspechov. Chodil súťažiť do rôznych krajín, z ktorých si odniesol mnoho medailí. V súčasnosti Peter Sagan bicykluje za nemecký tím Bora-Hansgrohe.

·         Veronika Velez-Zuzulová
Táto krásna športovkyňa reprezentuje našu krajinu v zjazdovom lyžovaní. Narodila sa 15.07.1984. Taktiež dosiahla veľa úspechov. Zúčastnila sa zimných olympijských hrách 2018. Avšak po tejto olympiáde sa rozhodla ukončiť svoju kariéru, pretože čaká dieťa a chce sa venovať rodine, ale lyžovania sa neplánuje vzdať úplne. Chce komentovať lyžiarske preteky.

lyžování

·         Anastasia Kuzminová
Táto pôvodom ruská športovkyňa reprezentuje Slovensko v biatlone. Narodila sa 28.08.1984. Najskôr reprezentovala Rusko a neskôr Slovensko. V čase keď začala reprezentovať Slovensko, začala nadobúdať obrovské úspechy v tomto športe a stala sa až trojnásobnou víťazkou na olympiáde. Rusi môžu iba ľutovať, že prišli o takú šikovnú biatlonistku. 

fotbal

·         Marek Hamšik
Marek Hamšík je jeden z najúspešnejších a najznámejších slovenských futbalistov. Narodil sa 27.07.1987. V roku 2013 bol označený ako 8. najlepší hráč z celej Európy. Momentálne tento šikovný futbalista od roku 2007 hráva za Neapol, za ktorý dal už neuveriteľných 117 gólov. 

4.2/5 - (4 votes)