Sporák slúži na varenie


Sporák je veľmi dôležitá súčasť každej kuchyne. Patrí medzi elektro spotrebiče, ktoré veľmi často aj používame. Na sporáku pripravuje rôzne jedlá, pochutiny, ktorými chceme potešiť všetkých členov našej rodiny. Deťom varím jednoduchšie a ľahšie jedlá, ktoré až tak veľmi nekoreníme a nedosáľame. Je to pre ne omnoho zdravšia varianta jednotlivých pokrmov. Aj vy radi varíte na svojom elektrickom sporáku? Sporák môže byť voľne stojaci, no omnoho populárnejším sa stáva zabudovaný sporák, či už s klasickou varnou doskou alebo s indukčnou varnou doskou. Ja mám klasický plynový sporák s plynovými horákmi. Zatiaľ som nemala príležitosť vyskúšať si varenie na sporáku s indukčnou doskou. No možno ten čas onedlho nastane.

sporák v reštaurácii

Sporák môže fungovať na elektrinu alebo aj na plyn, avšak každý typ musí byť zapojený aj k elektrickej energii. Sporáky poznáme rôzne. Rozdeľujeme aj podľa toho, kde ich budeme využívať. Mnoho reštaurácií vlastní vo svojej kuchyni klasické nerezové sporáky. V jednej reštaurácii ich niekedy majú aj viacej, aby stihli rýchlo a chutne uvariť jedlo pre svojich návštevníkov reštaurácie.

sporák v domácnosti

Mnohí vlastníme sporák vo svojej domácnosti. Využívame ho na prípravu jedál, či už každý deň alebo každý druhý deň. Toto elekrické zariadenie potrebujeme mať zakaždým vyumývané  a čisté, aby sa nám na ňom dobre varilo. Na čistom sporáku sa najlepšie varia všelijaké pokrmy. Sporák teda môžete mať na plyn alebo na elektrickú energiu. To isté platí aj o rúre. Rúru využívame na pečenie a robenie rôznych koláčov, či zákuskov. Aj vy radi pečiete napríklad piškótové cesto alebo robíte iný druh koláča? Sporák patrí do kuchyne. Ak rozmýšľate, že by ste si ten svoj starý vymenili za nový, dobre si premyslite, na akom type sporáku sa vám bude najlepšie variť. Prehodnoťte aj vaše hrnce, aby ste nemuseli hneď zakupovať nové hrnce.