Krása krás


Medzi inteligentné zvieratá môžeme zaradiť Delfíny sú to cicavce. Keď tak pozerám prírodopisné filmy nechápem jednu vec ako môžeme my ľudia devastovať prírodu. Príroda a okolo toho sú najkrajšie okolo nás . Ísť tak do parku či lesa napr. na huby či len tak na postriežku a sledovať okolie a dýchať tak povediac čistý vzduch kochať sa krásou. Prečo sme taký že všetko ničíme. Tým že devastujeme prírodu vyrubujeme stromy robia sa nelegálne skládky a pod. Tým sa narúša celý ekosystém. Nie čudo že aj to počasie je aké je že v kuse prší a sú v Nemecku ale aj ide záplavy. Des tie škody toľké na majetku ale hlavne ľudské obete. Na severe Nemecka smer Mníchov a okolo sú hrozné záplavy už sa to blíži k Dunaju ten nebezpečne stúpa . Ja čo neznášam je veľmi vysoká voda mám doslova fóbiu . Ja nie som ani dobrý plavec. Des nechcela by som sa utopiť v takej kalnej vode.

milé stvorenia

Si pamätám že aj u nás v Novej Vsi nad Žitavou boli pred rokmi to zruba 12 rokov možno niečo viac bol zaplavený park .Si predstavme keby sa tak jedného dna roztopili všetky ľadovce čo reálne hrozí to by bol pre ľudstvo Apokalypsa nič by neostalo živé. Rada sledujem dokumentárne filmy od jedného prírodovedca je to Austrálčan má vyše 90 rokov teraz on je zaujímavý človek aj tak vysokom veku ešte je aktívny učí študentov na Univerzite a pomáha v ochrane životného prostredia . Ja nechápem ako tak niekto môže byť zlý ešte aj chúdencom lastovičkám zhadzuje hniezda ja by mu asi neviem čo urobila za to. Nie že dala len dala mastnú pokutu ktorá takmer činný 10000 eur a vezenie nie že 2 roky možno aj doživotie nech by si odčinil čo urobil.

milujem kone

Keby že žijem v BA tak by som spolupracovala pre ENVINMETALNE spoločnosti a bojovala za našu prírodu . robila tzv. podujatia. Dokážem nekonečné hodiny rozprávať o prírode a ekológii. Ako sme učili na škole o prírode že príroda je veda tzv. všetka hmota taktiež energia aj javy ktoré nevznikli ľudskou činnosťou. Filozofia je často systém a synonymum tzv. svet aj realita v bežnom živote aj v komunikácii pre otvorenú krajinu mimo ľudských domovov. Poď pojmom príroda zaradujeme vesmír tiež minerály aj zvieratá aj rastlinky tzv. všetky prírodne zdroje. Sem sa zahŕňa aj správanie živočíchov aj tzv. procesy ktoré súvisia s neživou hmotou . Je to nádherný odbor. Taký najznámejší činitelia boli ARISTOTELES a pod. Čo sa týka Slovákov mal zásluhu aj LUDOVIT STUR. Boli to znalci.