Diéta alebo Šport?


?Diéta alebo šport?

Celý život sa najmä my ženy vyrovnávame s tým, ako vyzeráme. Niektorá z nás je spokojná so sebou viac, iná menej. Každá z nás, nie raz, skúšala niekoľko rôznych diét, športov, predsavzatí. Niekoľké z nás si už nie raz povedala ,,začnem od pondelka“. Koľko takých pondelkov už bolo? A začali sme vôbec nejaký?. Každá z nás aspoň raz v živote bola plne odhodlaná, kúpila si svoj zápisník, zmerala si svoje telo, rozpísala si svoj jedálni lístok. Vyprázdnila si chladničku, nakúpila všetky zdravé veci, stiahla si videá na youtube o cvičení, či zaplatila si permanentku do ,,fitka“ a začali naplno.

5-reasons-youre-not-losing-weight

Každé ráno budík, aby sme si šli o 6:00 zabehať, či aspoň sa prejsť. Nohy sa vám podlamujú, ústa sa vám otvárajú a oči zatvárajú. Poviete si, však si odbehnem iba tento kúsok a dnes mám odcvičené. Alebo, ktorá nemá rada beh, dnes si zacvičím len túto časť na videu a mám odmakané. Všetky poznáme ten pocit, keď nám to vydržalo týždeň, dva, maximálne mesiac a po žiadnych výsledok sme si nakúpili svoje obľúbené sladkosti, šli na pizzu, či kebab a cítili sa ako nikdy predtým. Postavíte sa na váhu a výsledok žiadny. Pozriete do zrkadla a vidíte stále to nedokonalé dievča. Zistíte, že diéta ani šport pre vás vôbec nie je a hľadáte ďalšie možnosti ako schudnúť. Natrafíte na rôzne ponuky tabletiek, práškov, ktoré vraj zaručujú chudnutie. Zaplatíte nemalé peniaze za výrobky, ktoré aj tak nefungujú. Pozeráte sa na seba do zrkadla a stále ste to vy. Pre vás nedokonalá osoba.

obezita

Milé ženy! Žiadna diéta, tabletky, či šport vám nepomôže, ak to nebudete chcieť vy samé. Nezabudnite, že všetko začína v hlave. Naučte sa mať viac radi seba, mať pozitívny pohľad na seba. Áno aj keď nikto z nás nie je dokonalá. Obľúbte si šport. Majte ho ako zábavu. Ak začnete mať pozitívny vzťah k sebe, budete ho mať k okoliu, k aktivitám. Začnete sa viac hýbať, milovať šport, samú seba a verte, že tie želané výsledky sa dostavia. Lebo ak vy samé začnete myslieť pozitívne, všetko bude pozitívne. A dokonca raz aj váš negatívny pohľad na seba, šport, zdravý štýl sa zmení. A teraz sa spýtajte znova. Diéta alebo šport? Či azda to začína niekde úplne inde? Tak čo ideme myslieť pozitívne?