Každá pleť si vyžaduje individuálnu starostlivosť


Základom starostlivosti o pleť je zdravá životospráva, veľa pohybu a málo stresových situácií, ktoré nám na pohode nepridávajú, práve naopak, robia nám vrásky nielen na čele. Takisto nekvalitný spánok je častokrát zodpovedný za napuchnuté oči, vačky pod očami a zvädnutú pleť. Všetky druhy starostlivosti však musíme doplniť o aplikáciu krémov, ktoré im v tom výdatne pomáhajú.

Dostatok spánku sa prejaví aj na stave pleti

Pravidelnosť je základ nielen v jedle, ale aj v mnohých iných činnostiach, ktoré si ju vyžadujú, aby bol efekt viditeľný. O aplikácii krémov na tvár už toho bolo popísaného veľa, no stále je mnoho otázok, ktoré treba zodpovedať zákazníčkam, ktoré majú záujem o nové kozmetické prípravky a ich účinky. Každé ráno sa pozeráme do zrkadla, no raz nás môže prekvapiť pohľad, ktorý nás nepoteší. Totiž zistíme, že nám akosi pribúdajú vrásky, a to je podnet, ktorý nás môže naviesť na to, aby sme sa začali o pleť starať intenzívnejšie.

Problémy s pleťou nemusia mať iba charakter pribúdania vrások, ale do úvahy pripadajú aj akné, rozšírené póry, mastná či veľmi suchá, šupinatá pleť a podobne. Na každý problém však existuje riešenie, kvalitná pleťová kozmetika je najlepšou prevenciou v mnohých prípadoch, pretože sa stará o to, aby ju udržiavala nepoškodenú a zdravú. S ňou má skúsenosti každá žena, v mnohých prípadoch nám najlepsia pletova kozmetika pomáha napraviť škody, ktoré sme si spôsobili nezodpovedným prístupom alebo aj tie, za ktoré nenesieme priamu zodpovednosť, pretože prichádzajú s vekom.

Správny výber kozmetiky je dôležitý

Najdôležitejšie je zistiť svoj typ pleti, pretože podľa toho si môžeme vybrať kvalitnú ochranu a výživu. Do popredia sa v poslednom období dostáva zdravá prírodná kozmetika, ktorá obsahuje minimum alebo žiadne chemické prídavné látky, založená je na účinkoch prírodných látok z výťažkov rastlín či minerálov predovšetkým z Mŕtveho mora. Zabezpečia všetko, čo pleť potrebuje na svoju obnovu, zdravý vzhľad a tónus.

V súčasnosti máme našťastie na výber široké spektrum výrobkov, ktoré sú kvalitné, vyvinuté na riešenie daných problémov s pleťou, na citlivú, suchú, aknóznu pleť či proti vráskam. Okrem klasických pleťových krémov sú k dispozícii aj pleťové séra, oleje, masky, prostriedky na čistenie pleti, odličovanie a tiež krémy určené na citlivé očné okolie či peelingy.