Zateplite pomocou sklenej vaty


Pri stavaní domu či rekonštrukcii má určite každý skúsenosti so zatepľovaním domu. Ešte skôr ako urobíte fasádu je dobre dom zatepliť. V dnešnej sa na dobe zatepľovanie častejšie používa polystyrén. A to najmä kvôli jeho nižšej cene. No pokiaľ chcete byť so zateplením maximálne spokojný mali by ste si zvoliť klasickú sklenú vatu, ktorá sa využívala ešte dávno pred polystyrénom. V čom je rozdiel? Zatiaľ čo polystyrén je umelý materiál, sklená vata je materiál prírodný čo sa odzrkadlí aj na funkčnosti po rokoch.

sklená vata

Sklená vata alebo vlna predstavuje minerálnu izoláciu, pozostávajúca zo zmesi piesku a recyklovaných sklených črepov. Z tejto zmesi sa tavením vytvárajú vlákna. Práve sklené črepy spôsobujú pri manipulácii s vatou nepríjemné pichanie, preto je dôležité, aby ste používali rukavice a ochranu dýchacích ciest. Skladná vata však nie je zdraviu škodlivá.

Výhody sklenej vaty spočívajú najmä vo výbornej tepelnej a akustickej izolácii. Práve preto sa používa na zateplenie domácnosti. V zime dokáže udržať teplo vo vnútri domácnosti a neuniká von. Dôležitá je aj požiarna izolácia. Sklená vata je vodeodolná, sterilná a odolná voči chemickým látkam. Svoje využitie nájde v krovoch, medzi trámami, v podlahe ale aj v strope. Najmä vďaka tomu že sklená vata je prírodný materiál, celý čas dýcha a neudržiava sa v nej pleseň.

zatepľovanie

Cena sklenej vaty https://www.taloa.sk závisí od viacerých faktorov. Dôležité je, akú kvalitu sklenej vaty potrebujete. Cena sa odvíja tiež od rozmerov a požadovaných parametrov. Oproti štandartu sa skladná vlna nižším súčiniteľom tepelnej vodivosti a lepším tepelným odporom pohybuje vyššie. Navštívte stránku taloa.sk a dozviete sa o možnosti aplikácii a výbere produktoch oveľa viac. V prípade, že potrebujete sklenú vatu obráťte sa na odborníkov na taloa.sk a dajte si vypracovať cenovú ponuku na mieru.