Založenie s.r.o cez sprostredkovanie


Založenie s.r.o.

Obchodné spoločnosti sú rôzne, no u nás sa najviac zakladá spoločnosť s ručením obmedzeným. Práve pre svoje obmedzené ručenie je s.r.o. spoločnosť populárna a praktická. Veď človek nikdy nevie, aké úskalia mu podnikanie prinesie. Preto je ručenie len do výšky svojho vkladu v spoločnosti ako spoločníka povedzme, že výhodné.

podávanie viacerých rúk

S.r.o. môžete založiť aj sám ako jeden jediný spoločník. Spoločníkov však môže byť i viac, či dokonca veľa (maximálne 50). Základné imanie firmy s.r.o. je 5000€ a minimálny vklad jedného spoločníka je 750€. Na úvod sú potrebné dokumenty, ktoré spoločníci podpíšu. Spoločenská zmluva alebo inak nazývaná aj zakladateľská listina (pokiaľ je spoločník len jeden) musí obsahovať viaceré náležitosti. V prvom rade obchodné meno a sídlo, ďalej spoločníkov a ich vklady a podrobnosti o nich, predmety činností, orgány spoločnosti a podobne. Tento podpísaný dokument je treba priložiť pri návrhu na zápis s.r.o. do obchodného registra.

podávanie rúk

Účtovanie založenia sro

Na založenie s.r.o. si však môžete najať sprostredkovateľa, ktorý urobí všetky potrebné úkony za vás. Takáto firma vám založí spoločnosť aj do 48 hodín za poplatok 290€. Nemusíte si teda lámať hlavu ani nad dokumentami ani podávať návrhy, všetko urobia za vás a pomerne rýchlo. Dnes už ide cez kvalifikovaný elektronický podpis založiť firmu aj online. Účtovanie založenia sro si musíte prejsť so svojim účtovníkom. Je preto lepšie ho mať, ak ním nie ste priamo vy sám. Podvojné účtovníctvo má svoje mnohé postupy a tie vám poradia odborníci. Zaúčtovať si zrejme budete môcť aj poplatok za založenie s.r.o., nakoľko súvisí s podnikaním. Mať vlastnú firmu do 48 hodín je jednoznačne výhodné, pohodlné a oplatí sa do tohto kroku investovať. Ušetríte veľa času a lámania si hlavy nad administratívnymi a právnymi skutočnosťami.