Video ako na výtvarnej


Každý z nás nájde niečo doma, čo ďalej nevie využiť. Obvykle to skončí v smetiaku, alebo niekomu darujeme.
Video na známom video portáli dá pár tipov, ako práve z takýchto vecí sa dá urobiť krásne dekorácie.
 
umění
 
Čižmičky ako kvetináče.
Po dažďovom počasí sa vrátite domov, a zistíte si, že vaše obľúbené a krásne červené čižmy prepúšťajú tekutiny, ale je vám ľúto vyhodiť ich. Stačí jedna mašľa, okolo nich ju zaviazať, a už len nasadiť umelú kyticu. Umiestnite kamkoľvek.
 
Miska z plexiskla.
Ak náhodne zhodíte obrázok z políc, a zlomí sa rám, pomocou teplovzdušných pištoľ vyrobíte modernú misku. Budete potrebovať ešte jeden tanier, na ktorú položíte plexisklo, s pištoľou vytvarujete a je to.
 
Šaty ako držiak na kvetináče.
Vrátite sa z flóry, kde ste si nakúpili bylinky aj s kvetináčmi, ale ako zabuchnete dvere za sebou a krásne červené šaty roztrhnete.
Zoberte si nožnice a rozstrihnete na rovnaké pásky. Zoberte si do rúk šesť pásikov, a jeden koniec zauzlite. Teraz rozdeľujte prúžky po dve a spravte jeden uzol cca 5 cm od spoločného uzla. Rozložte znova na stôl a opäť chyťte po dve ale krížom. Postup opakujte ešte raz a zaviažte aj druhý koniec. Hotovo, už len umiestniť do sieťky kvetináč a zavesiť.

odpad
 
Hodinky z LP platne a domino kociek.
Ak si zahráte domino s radosťou, môžete vyrobiť moderné hodinky. Rozoberte staré hodinky, pripravte si bakelitovú platňu a nalepte na ne kocky domino podľa čísiel obvyklých hodiniek. Prilepte aj základňu hodinky a pichnite ručičky na neho. Zaveste a máte štýlový merač času.
 
Farebné svetielka z plastových pohárov.
Po večernej party je najhoršie upratať, smeti vynášať. Alebo plastové poháre stačí obviazať s farebnými nitkami, spodok prerezať v tvare x a následne do pohárov pichnúť žiarovky.
 
Krásny domček z fľaše.
Ak vypijete mlieko, fľašu nemusíte odhodiť. Strhnite etikety, na spodku vyrežte dvere a vyššie srdiečko.
Naneste lepidlo napríklad duvilax a potom piesok. Teraz okolo dvier a  srdiečka naneste priesvitné lepidlo a na fľašu potlačte malé kamienka. Spravte oblúk okolo výrezov a umiestnite väčšie kamene. Okolo väčších kamienkov posypte tie malé. Zadnú časť vyplňte väčšími. Na hrdlo nalepte hniezdo a vtáčik. Do dvier umiestnite LED sviečku a je to.
 
Okrúhly 3d obrázok.
Vezmite si okrúhly plátok z dreva, nalakujte a nakreslite na uschnutý lak konáre bielej či inej krikľavej farby. V tvare vtáčika pribite klince na ktoré krížom krážom zaviažte napríklad modrú nitku. Máte jedinečný obrázok.
 
Nočná lampička ako projektor.
Vytlačte si obľúbené fotky, nalepte ich veľa seba a umiestnite do priehľadného krytu nočnej lampy a prilepte s maliarskym pásikom .
 
obývací pokoj

Štuple ako držiak.
Štuple z vín či šampanskej namočte do vami obľúbenej farby, a nechajte schnúť. Na prst si namotajte drôtik z kytíc a pichnite do štupľa.
 
Podložkaako hodinky.
Pletené podložkymôžete prerobiť nahodinky tak, že označíte fixkou 12 čiarok a nitkou prešite. Do stred urobte dieru a umiestnite základňu aj ukazovák.