Oblečenie a prilba na motorku- aby naša jazda skutočne stála za to


Pokiaľ sa chcete pustiť do nového koníčka alebo skôr vášho dlhodobého sna a začať si vychutnávať jazdu na motorke, určite nie ste jediní. Pravdepodobne vás čaká množstvo nových zážitkov, ale aj samotný lepší a slobodný pocit z pravidelnej jazdy, ktorá by však pochopiteľne mala dodržiavať cestné bezpečnostné pravidlá. Nielen k tomuto účelu, ale aj ku komfornejšiemu pôžitku z jazdy by sme však mali aj riadne obliecť, samozrejmosťou je aj univerzálna a spoľahlivá prilba, ktorá by sa svojimi nielen bezpečnostnými vlastnosťami dokázala prispôsobiť našej jazde.

skútr

To znamená, že v prípade bežnej jazdy vašim mestom na šikovnej mašinke typu skúter spoľahlivo pomôže lacnejšia a praktická voľba helma na skúter. V prípade rýchlejšej jazde po diaľnici, či ak uprednostňujete skôr náročnejší prírodný terén, v oboch prípadoch by tak už pochopiteľne mala byť voľba iná, konkrétne vsadiť na integrálku, enduro prilbu alebo populárne vyklápacie modely.

Nielen v prípade prilby, ale aj motorkárskeho oblečenia a doplnkov však platí stará známa vec- Ak chcete kvalitu, nesmiete sa báť trochu si priplatiť, respektíve nespoliehať sa na tú najlacnejšiu voľbu. Lacnejšia voľba je ideálnejšia možno i pri iných záľubách, kedy ešte neviete, koľko vás daný koníček bude baviť a koľkokrát danú vec využijete, ale v prípade jazdy na motorke vravíme o potrebnej investícii do bezpečia a spoľahlivej ochrany v prípade pádu. To sa tak týka i odolného oblečenia, kedy si v podvedomí zrejme ako prvý predstavíme doplnok v podobe motorkárskej bundy.

helmy

Tá však prichádza na koniec. Mysieť by sme tak mali na kvalitné termo prádlo, chrániče, nohavice, topánky, rukavice a možno šatku okolo krku. Takýto kompletný overal nás ochráni i v prípade chladnejšieho počasia, kedy máme počas jazdy na motorke pocit, že je snáď mínus desať stupňov pod nulou. A nakoniec bunda, ktorá môže byť buď kožená alebo z textilu, no v prípade textilovej vyhrievaná.