Ste rybár amatér, či profesionál? Článok je pre oboch


Je dôležité poznamenať, že ľudia už od nepamäti lovili ryby. A možno v génoch každého človeka zostala láska tohto starého umenia. Prirodzene, história rybolovu je viac ako jedno tisícročie. Počas celého tohto obdobia sa nahromadili mnohé zaujímavé fakty o rybolove a teraz sa dozviete o tých najzaujímavejších.
Čo je tak úžasné v histórii rybolovu?

rybaření

1. 32 hodín lovu – 700 kg
Táto udalosť sa konala v roku 1968 pri pobreží Nového Zélandu. Určitý Donald Heatley sa počas 32 hodín zúčastnil na prenasledovaní obrovskej ryby na svojej rybárskej lodi s dvanástimi tonami. Bohužiaľ, nikdy nedokázal chytiť svoju korisť, ale zistil, že prenasleduje šesťmetrový čierny marlin s hmotnosťou asi 700 kg.

2. Jeseter na 210 kg
Ako najťažšií z kategórie sladkovodných rýb z informácií od Medzinárodnej asociácie športového rybolovu sa ukázal 210 libier vážiaci jeseter, ktorého zachytil slávny americky rybár Joey Pallotta na pobreží Kalifornie.

rybář

3. Lopata
Ako viete, hlavným rozlišovacím znakom rybára od iných ľudí je jeho rybársky prút. Nie všetky krajiny však používajú rybársku výstroj. Napríklad mnohí africkí obyvatelia chodia loviť lopatou.

4. Pre návnadu – 1208 kg
Treba poznamenať, že najväčšie morské ryby medzi všetkými obyvateľmi morských hlbín, ktoré kedy boli chytené na návnadu, je biely žralok, ktorý je známy tým, že často útočí na bezohľadných potápačov. Tento nebezpečný predátor bol chytený v roku 1959 v blízkosti malebných brehov južnej Austrálie a jeho hmotnosť bola 1208 kg.

chlapci

5. Na harpúne – 2 tony
Ale pomocou lodnej harpúny bol ulovený väčší žralok! A jeho hmotnosť bola viac ako dva tony a dĺžka – 6,5 metra. Možno je ťažké si predstaviť, dokonca aj s akou neuveriteľnou ťažkosťou bolo možné vziať to na palubu lode a vyložiť ho na breh.
Takéto fakty a podobné informácie,, sú zaujímavé či ste profesionál ale sa ešte len učíte ako chytať ryby.