Dom a byt v roku 2018 prijíma nedokonalosti!


Každý z nás má svoje chyby a nedokonalosti, inak to nie je ani u nášho bytu či domu. Nedokonalosti nás robia výnimočnými a sú dobré. Môžeme byť radi, že dnes už aj dizajn bytu a domu prijíma isté nedokonalosti. Sú priam žiadané!
To aby bolo všetko dokonalé a zladené už dávno nie je nutné. Práve naopak! Úspech majú rôzne kombinácie farieb a štýlov. Vôbec si nemusíte lámať hlavu s tým ako čo nakombinujete. Je to úplne nepodstatné. Môžete si zvoliť čo len chcete a to čo sa páči vám.

staré okno

Každý detail už nemusí byť dokonalý. Obľúbené sú aj rôzne výrazné doplnky, ktoré ozvláštnia priestor. Môžete skombinovať výrazné prvky s menej výraznými a tak isto aj voliť farby podľa vašich predstáv.

Nezariadené

Mnoho mladých ľudí je veľmi rado ak si konečné kúpy svoj prvý vysnívaný byt. Aj keď sa to už podarí mnohokrát sa pri tom veľmi zadlží. Čo ak potom neostanú peniaze na zariadenie bytu? Nevadí! Zariaďte si ho len tým najnevyhnutnejším a postupom času dokúpite zvyšok. Vôbec to nie je žiadna hanba. Väčšia hanba je ešte viac sa zadlžiť.

Poznám rodinu, ktorá mala namiesto gauča veľkú hrubú deku uprostred obývačky. Na deku si rozmiestnili vankúše a miesto na relax ako stvorený. Alebo ak si zariadite len jednu izbu taktiež to nie je žiadny problém. Postupom času to celé dozariaďujete a zatiaľ môže byť táto miestnosť úložným priestorom na odkladanie vecí.

pohovka

Nie je potrebné míňať množstvo peňazí na „dokonalé“ kúsky. Skúste si niečo zadovážiť od rodiny. Veľa z nás ma doma kúsky nábytku, ktoré už nepotrebuje. Ak si navyše niečo vyrobíte sami dodá to vášmu bytu či domu nádych „domova“.
Uviedla som len niekoľko typov a nápadov. Je ich omnoho viac a vaša fantázia bude pre vás veľkým pomocníkom. Každopádne ostáva už len dodať aby ste sa nebáli nedokonalostí. Je to práve to čo nás odlišuje od iných. Tak isto to platí aj pri našom domove. Nedokonalosti ho robia nádherným a jedinečným.