Chcete stúpať po rebríčku, alebo si iba budovať pokojný život? Ani jedna cesta sa nezaobíde bez premysleného hospodárenia s peni


Miera finančnej istoty sa určuje aj na základe mesačného príjmu, ale v prvom rade podľa nášho čistého majetku a jeho výsledku.
Čiže na základe našich úspor a celkového plánu nášho hospodárenia, ktorý by mal mať budúcnosť. Budúcnosť našej finančnej istoty, ktorej volant držíme my. Takisto si následne volíme trasu, kvôli ktorej vlastne tú finančnú istotu potrebujeme, teda berme ju ako nádrž benzínu, ktorej zásoby sú k našej budúcnosti a ceste potrebné, no mali by sme sa vyhnúť situáciám, kedy nádrž zostane prázdna. Potom vznikne nečakaný a neistý pocit, v ktorom zostaneme stáť.

dolary

Systém nadobudnutia uspokojivého či dostatočne isteného kapitálu ale vo väčšine prípadov vzniká práve investovaním. Týka sa to i toho najpriemernejšieho povolania, ako aj hry úspešných boháčov. Bežný človek obetuje kapitál k tomu, aby mohol vôbec začať vykonávať svoju prácu či činnosť, no a tí najbohatší zasa nahromadili svoje peniaze financovaním do výnosných akcií či biznisu. Každopádne ide o to, že následne musí prísť väčší zisk než bola investícia a potom vstupuje otázka hospodárenia so svojimi nadobudnutými peniazmi. Tie môžeme buď využiť k svojmu zdokonaleniu, alebo minimálne k plneniu si svojich menších či základných predstáv, alebo ich môžeme aj veľmi ľahko minúť k chvíľkovému a nerozváženému potešeniu s veľmi krátkym efektom. Výber je teda na nás a za rozumnejšiu cestu sa vo viacerých prípadoch považuje hospodárenie pre pocit svojej lepšej budúcnosti.

úspory

Záleží ale aj na tom, čo pojem lepšia budúcnosť predstavuje pre každého z nás. Ak chce človek zarábať čoraz viac a dosahovať vyšších pozícií či aspoň vyššieho uznania, bez rozumnej investície (ktorá nebude nízka) sa k tomu nedostane. Niekto ale zasa uznáva iné hodnoty a iný spôsob uvažovania, ktorý je ale takisto v poriadku. Skrátka chce mať pokoj. Aj v tomto prípade sú ale potrebné peniaze. Preto aj v tomto smere vravíme o potrebe rozumného hospodárenia, no možno ani tak nie k svojmu famóznemu rozvoju, ako skôr ku kupovaniu si svojho pokoja bez dlhov. Tieto dva prípady sa vzájomne možno líšia, ale jednu vec majú spoločnú- bezduchým vyhadzovaním si postup ani kľud nevybudujeme.