Ako šetriť peniaze


Mnoho ľudí trápia rôzne problémy s peniazmi. Niektorý síce problémy nemajú, ale chceli by mať niečo navyše. Pre všetkých tu práve takáto možnosť aj je. Stačí len vedieť ako nato. Chcete vedieť ako si každý z nás môže ľahko našetriť peniaze? Ukážeme si pár jednoduchých trikov ako nato.
 
americké dolary

Aj drobné peniaze sú peniaze

 
Azda najväčším spôsobom ako si ušetriť nejaké to euríčko navyše sú drobné mince. Väčšina z nás im nedáva veľkú hodnotu a chce sa ich čím skôr zbaviť. To je obrovské chyba. Predstavte si koľko peňazí miniete práve takto. Je to úplne zbytočné plytvanie Vašimi peniazmi. Skúste si vždy, keď vám ostane euro, alebo dve, ich odložiť do pokladničky. Každý mesiac si potom túto pokladničku skontrolujte a uvidíte koľko peňazí sa vám podarí nazbierať. Možno budete prekvapený koľko toho zrazu máte.
 

kalkulačka

Nakupovať s rozumom

 
Chodíte na nákupy len tak a zoberiete to čo vidíte ako prvé? Skúsili ste sa niekedy poriadne popozerať po obchode? Boli by ste prekvapený koľko rovnakých produktov tam nájdete za rôzne ceny. Prečo neskúsiť tie, ktoré vám vždy vyjdú s lepšou cenou? Dokážete takto ušetriť aj polovicu nákladov, ktoré by ste inak takto nezmyslene minuli. Skúste to a po každom nákupe budete môcť ešte ísť na kávu a stále budete v pluse.
 

Odkladanie

 
Ste tip človeka, ktorý žije s výplaty do výplaty? Skúste to zmeniť. Stačí si jednoducho zadeliť svoje peniaze lepšie. Určte si čo presne potrebujete a načo. Nekupujte zbytočné veci. Nepožičiavajte si zbytočné pôžičky. Miesto toho si radšej každý mesiac časť peňazí odložte do rezervy. Nevyberajte to z tade len tak hocikedy. Skúste ich tam nechať a za rok sa vám nahromadia celkom pekné sumy. Chce to trpezlivosť a pevnú vôľu, ale trpezlivosť ruže prináša.
 
Dúfam, že každý kto hľadal pomoc v tom ako si našetriť dostal nejaký nápad. A takisto dúfam, že ten nápad aj zrealizuje. Nebojte sa disciplíny a odložte si konečne niečo navyše.