The Legend of Janosik- nová hra pre mobily, v hlavnej úlohe Jánošík


Legenda ožíva v novom kabáte a osloví i dnešné generácie! Touto vetou chcem začať článok o čerstvej novinke, zaujímavej aplikácii pre mobilné zariadenia s ešte zaujímavejším názvom a to- The legend of Janosik.
Skutočne! Táto hra pre mobilné zariadenia vyšla eštelen nedávno a jej anglický titul už napovedá, že v hlavnej úlohe budete hrať za najznámejšieho a najspravodlivejšieho, legendárneho zbojníka a nášho dlhoročného národného hrdinu, Juraja Jánošíka.

mobilní telefon

Povesti o jeho činoch, sile a šikovnosti tak môžete zažiť na vlastnej koži, jeho osud je spracovaný vo forme aplikácie, respektíve akčnej hry pre smartfóny. Pri jej spustení Vám ako prvé udrie do očí menu so spomenutým anglickým titulom a obrázkom z tej najsmutnejšej chvíle, teda z jeho popravy. Ale nebojte sa, nejde o žiadny brutálny obrázok nevhodný pre slabšie povahy, ale iba o také čierne postavičky, ktoré vidíme vlastne aj počas celého hrania. Teda hej, grafika nič – moc. Na druhej strane je však orginálna a svojim tmavým pozadím budí akési pocity hrôzy, napätia, ale aj nihilizmu, aké asi počas akcie zažíval i sám Jánošík. V temnom pozadí hry vidíme obrázky hory, lesa, či zámku. No nepredstavujme si spracovanie 3D, skôr takú jednoduchú 2D plošinovku. Jednoduchú kvôli podobe 2D, avšak pomerne náročnú k prekonaniu.

sekera

Originálnou a kritikmi oceňovanou je ponuka obsahujúca až 3 módy.
•         Príbeh
•         Na koni
•         Prežitie

V prvej možnosti Vás čaká dopy 16 misií s príbehom, textami, obrázkami a tým je hra i v podstate náučná, pomocou príbehu si zrekapitulujete, ale i zahráte Jánošikov osud. Druhá možnosť Na koni je skôr taký rýchly mód na štýl arkádových hier, postupujete stále dopredu a vyhýbate sa nástrahám či prekážkam. A posledná varianta, Prežitie, je vlastne“survival“, teda hráte donekočna bez prestávky či deja, až pokiaľ Vás protivníci nezničia.