Chceli by ste si finančne prilepšiť?


Z niektorých ľudí priam srčí aktivita a jedna práca či povolanie sa im zdá málo. Radi si vytvárajú určitú rezervu, alebo sa snažia hľadať a využívať čo najviac zo svojho vrodeného potenciálu. Tieto vedľajšie záujmy a aktivity sa dajú i spenažiť, respektíve privyrobiť si nimi. Človeka môže hnať i motivácia, že jeho súčasný plat sa mu zdá nízky. Možnosti privyrobenia si sa odvádzajú od dostupných ponúk, ale aj snahy, záujmov a zručností dotyčného človeka. Asi by som nedokázal opísať do detailu presné typy možností ako si privyrobiť, ktoré by vyhovovali každému čítateľovi, ale pokúsme sa na túto časť zárobku pozrieť tak všeobecne.

svazek

•         Skúsme to cez koníčky
Možno radi pečiete, alebo niečo vyrábate, či ste nadšencom internetu a webových stránok. Ponúknite svoje pekárske či vyrobené dielo druhým, ktorí si na túto aktivitu nevedia nájsť čas, alebo na ňu majú len menší talent. V prípade osláv, podujatí, by niekto pagáčiky alebo tortu určite rád uvítal, niekoho možno zasa nadchnú vaše pekné výrobky. Čo sa týka internetu, pomocou neho môžete tieto svoje služby propagovať, dať si inzeráty,… No internet môžete využiť aj iným smerom k privyrobeniu si, pomáhať rozvíjať webové stránky.

investice

•         Nevyužité izby či chatka
Tento bod sa pochopiteľne týka skôr človeka, ktorý žije sám a jeho byt mu v tomto smere pripadá zbytočne drahý a nevyužitý. Za nejaký menší, lákavý poplatok môžete priestor prenajať napríklad človeku dochádzajúcemu pravidelne za prácou vo vašom okolí, alebo skrátka dôveryhodne vyzerajúcemu človeku, ktorý by túto možnosť uvítal. Ak vlastníte chatku a takmer ju nevyužívate, len na nej vzniká robota, môžeme ju rovnako skúsiť prenajať.

měna

•         Fotobanky
Fotobanky sú webové stránky predávajúce svoje obrázky redaktorom, alebo ľuďom  pracujúcim s webom, grafikou,…či aj užívateľovi, ktorý rád docení kvalitný obrázok. Odkiaľ ale fotobanky berú také množstvo obrázkov? Odkupujú ich od užívateľov. Ak máte na harddisku veľa fotiek a ste hrdí na ich kvalitu a sú určitým spôsobom zaujímavé, skúste ich predať týmto fotobankám. Zrejme ich potešíte a vy si privyrobíte.