Tatra Banka prichádza so skvelou novinkou


Pod činnosťou založiť si účet v banke už možno vopred vidíme byrokraciu, kopec papierov, dlhé čakanie v rade a podobne. No vyzerá to tak, že koncom mája 2018 nám služby Tatra banky prichystajú prekvapenie v podobe inovatívnych postupov, ktoré sa aplikujú pri zakladaní nového účtu. Podľa všetkého budeme potrebovať iba občiansky preukaz a fotografiu našej tváre v mobile. Nový účet by tak mal byť vytvorený doslova za pár minút s tým, že ho bude možné ihneď  používať, teda bude ihneď aktívny.

komunikace

Pôjde vôbec o prvú, čerstvú novinku, akú sme doteraz ešte nemali možnosť využiť. Založiť účet je možné i čoraz viac aktuálnejšou cestou, online. Praktickou cestou je stiahnutie aplikácie s názvom Tatra banka do vášho mobilného zariadenia. Je kompatibilná s operačným systémom iOS, ako aj Androidom. Pri spustení aplikácie zadáte svoje základné údaje spolu s tel. číslom, ktoré aplikácia následne overí poslaním SMS správy. Táto správa bude obsahovať váš prístupový kód potrebný k registrácii, čiže PIN. Po zaregistrovaní v aplikácii následne začíname. Aplikácia vám dá pokyn, abyste k mobilu predložili občiansky preukaz, ktorý praktickým spôsobom oskenuje. Oskenovaním občianskeho preukazu si zapamätá predovšetkým fotku tváre.

biometrie

Od tejto chvíle mobil overí totožnosť na základe oskenovania vašej tváre, avšak už nie pomocou priloženej fotky (čo by sa dalo ľahko oklamať), ale oskenovaním vašej živej tváre, na základe pohybu vašich očí. Týmto spôsobom aplikácia zistí, že ide o skutočnú osobu, nielen o priložené foto. Následne nás automaticky a rýchlo vyhľadá v databáze Ministerstva vnútra. Po overení už zadáme iba náš e-mail a adresu, na ktorú nám kuriér zašle čítačku spolu s kartami a zmluvou. Za vytvorený účet pritom prvý rok neplatíme žiadne poplatky.

S účtom je možné operovať už po jeho založení ešte predtým, než príde kuriér. Dovtedy je však limitovaný na prevody vo výške do 3000 eur.