Stačí niekoľko menších úprav a mobilný dom môžete považovať za celoročné bývanie


Mnohé novinky k nám prichádzajú z USA, kde sa populárnym stane takmer všetko netradičné, nové a originálne. Tak tam pred 80-timi rokmi začala výroba mobilných domov, ktoré Američania milujú dodnes. Kupujú si ich za účelom bývania počas letnej sezóny, ale aj na využitie v oblasti podnikania, ako kancelárie či rýchle občerstvenie alebo nejaké prevádzky, napríklad kaderníctvo atď. Veľmi rozšírené je ich prenajímanie na rekreačné účely.

Dom so základmi len tak ľahko nepresuniete

Mobilheimy sú známe svojou nízkou energetickou nákladnosťou, možnosťou presunu na iné miesto či do iného mesta. Ľudí oslovila aj možnosť Mobilný dom AMS Jupiter GR42 Euro-mobilnedomy.sk ich revitalizovať, a tým umožniť ich využívanie po celý rok. Do zakúpeného domu si už donesiete iba svoje osobné veci, lebo všetko zariadenie a vybavenie je už jeho súčasťou. Ponuka domov sa z roka na rok rozširuje, jedným z nich je aj dom s označením Jupiter GR42.

Šikovný mobilheim je vzdušný, priestranný v rámci možností, vstupuje sa doň dvoma vstupmi. Disponuje dvoma izbami, obývacou izbou, kúpeľňou a kuchyňou. V obývacej hale si môžete užívať voľne stojacu koženú sedačku, rohový jedálenský kút je šikovne umiestnený a nájdete tam aj množstvo úložného priestoru. Moderná je aj kuchynská linka, ktorej súčasťou je drez s miestom na odkvapkávanie umytého riadu, chladničku, rúru, gril a nerezovú plynovú dosku. Je tam aj miesto na prípravu pokrmov a úložné plochy. V spálni je umiestnená manželská posteľ, ale nábytok a zariadenie do detskej izby si musíte zabezpečiť sami. V kúpeľni je funkčný sprchový kút, v ktorom je malá sedacia vanička, skrinka s umývadlom a, samozrejme, WC.

Aj takúto spálňu môžete mať v mobilheime

Celkové rozmery mobilného domu sú 8,8m x 3,0m, je síce určený na bývanie v teplejšom období, ale jeho revitalizáciou si zaistíte možnosť obývať ho po celý rok. Mobilheimy sú kompromis medzi bývaním a karavánom, jeho vyskúšanie však môže zmeniť váš názor na tento spôsob trávenia dovoleniek alebo možnosti podnikania.