Rozžiarte im detstvo


Prečo by ste na osvetlenie detskej izby mali používať prevažne LED osvetlenie? Pretože toto svetlo, je pre ľudské oči zdravšie. V prvom rade so sebou neprináša ani mikro blikanie. V rade druhom nevyžaruje teplo, čo je výborné hlavne pri stolových lampách, ktoré sa nachádzajú v blízkosti dieťaťa. No a ešte niekoľko pozitív, by sme určite našli. Tak sa na nich poďme pozrieť.Dievča číta knihu, z ktorej vyžaruje svetlo.jpg

Zdravie očí nepodceňujte už od útleho veku

Vývoj detských očí je najpodstatnejšie obdobie, ktoré ma vplyv na to, ako zdravé budú oči dieťaťa v dospelosti. V skratke sme si to už vysvetlili, no teraz ešte raz a trošku podrobnejšie. Obyčajné žiarovky, a to aj tie najkvalitnejšie, blikajú. Toto blikanie niekedy nemôžete pozorovať voľným okom, avšak verte, že vaše oči ho vnímajú veľmi dobre. LED žiarovky však túto nedokonalosť nemajú. Preto sú vhodné ako pre dospelých, tak pre deti.

LED svetlá by ste v detskej izbe mali používať už od narodenia dieťaťa. Najpodstatnejšou dobou, kedy sú LED žiarovky extrémne vhodné, je samozrejme to, kedy dieťa sedí pri stole, píše, číta a robí iné činnosti, pri ktorých potrebuje kvalitné umelé osvetlenie.

LED osvetlenie je hravé

Presuňme sa od zdravia fyzického k tomu psychickému. Detská izba by mala byť plná svetla a nepochybne i hravá. Ak si vezmete napríklad také LED pásky, ktoré dostanete aj v pestrofarebnom vyhotovení, môžete v detskej izbe vykúzliť naozaj krásne prostredie. Môžete ich nainštalovať kdekoľvek, pohrať sa s farbami a tvarmi, čím v detskej izbe vytvoríte veľmi dobré miesto na detský rozvoj. Farby a svetlo totiž vplývajú výrazne na detskú (aj dospelácku) psychiku.Tmavá izba s detskou postieľkou a veľkým oknom cez ktoré presvitá svetlo.jpg

Takéto osvetlenie má ešte jednu výhodu. Pásky v červených farbách môžete využiť aj pri detskom zaspávaní. Mnohé deti odmietajú zaspávať pri úplnej tme. Červené slabé svetlo je však určite zdravšie ako to, ktoré do ich očí svieti https://autobild.cas.sk/clanok/199721/kontrolky-v-aute-coze-mi-to-tam-zasa-svieti/ z chodby.