Prekvapili vás problémy s erekciou. Čo teraz?


Sexuológovia zhodne tvrdia, že občasný problém s erekciou už v živote zažil každý zdravý muž. Vlastne na základe faktorov ako psychická či fyzická únava sa to občas môže stať každému. Za väčšiu pozornosť ale stojí stav, ak sa tieto problémy začínajú vyskytovať stále častejšie.

doktor, rozhovor

Tento stav známy ako eretilná dysfunkcia väčšinou vzniká postupne až do podoby, kedy nielenže bude styk strácať na kvalite, ale možno u muža nepríde ani k požadovanej erekcii, ktorá je pochopiteľne pre styk základom. Ako však bolo spomenuté, nemusíme robiť paniku, pretože niekedy je tento stav skutočne krátkodobý a je následkom krátkodobého stresového obdobia, únavy. Faktorom je niekedy napríklad aj požitie väčšieho množstva alkoholu.

pár, sochy

Kedy by sme sa teda mali skutočne obávať?

Ak máte problémy s dosiahnutím alebo udržaním erekcie už niekoľko mesiacov. Všeobecne sa vraví o dobe minimálne troch mesiacov. Potom je zrejme na mieste hľadať pomoc a spolu s ňou cesty, ako tento nežiadaný stav odstrániť.

Riešenie?

  1. Ako prvé nás napadne návšteva lekára, odborníka. Mal by stanoviť presnejšiu príčinu vzniku a podľa toho prispôsobiť spôsob liečby. Ak je problém vážnejší, tak aj lieky na predpis ako napríklad viagru, hoci generikum ako kamagra gold 100mg lacnegenerika.to je voľne dostupné cez internet ako aj mnohé iné.
  2. Oplatí sa však hľadať aj príčiny, čo u vás spôsobili erektilnú dysfunkciu. Môžu za psychické alebo organické poruchy a prakticky v oboch prípadoch si pýtajú určitú zmenu životného štýlu alebo životosprávy.
  3. A dôvod môže byť takisto hormonálny a konkrétne súvisieť so zníženou hladinou testosterónu. Následne tak aj so zníženým lbidom, resp. s nízkou chuťou na sex, čo vedie tiež k poruchám erekcie. Hladina testosterónu sa dá navýšiť športom, zdravou stravou, no takisto špeciálnymi prípravkami a doplnkami stravy s prírodným zložením, čo sa neviažu na lekársky predpis.