Ako si poradiť s upchatým odtokom? Krtkovanie Bratislava


Priznajme si to, asi tu nie je nikto kto ešte nemal podobný problém. Tie odtoky a potrubia ako by milovali pozornosť a neustále na seba musia upozorňovať. Príčina upchatia vačšinou nie je záhadou. Čiastočky jedla, mastnota z oleja alebo vlasy či chlpy sa postupom času usádzajú v potrubí a znemožnia tak odtok vody. Časom si možu začať žiť “vlastným životom” a vtedy sa k zhoršenému odtoku môže pripojiť aj zápach. Vtedy už ide do tuhého a to už začnú konať aj tí trpezlivejší, ktorím pomalší odtok dovtedy až tak tlak nedvíhal.

Prevenciou je používanie sitiek, ktoré dokážu nečistoty zachytávať. Čo však, keď už tento problém máme? Dokážeme ho vyriešiť sami? Cena krtkovania nie je vôbec vysoká a preto si nižšie vysvetlíme, prečo je lepšie zavolať si na to profesionála.

1. Bezpečnosť a efektivita. Profesionálna firma vie vyčistiť odtoky a kanalizáciu bezpečne, bez toho aby ich poškodila. Neodborné čistenie môže spôsobiť poškodenia, ktoré neskôr vedú ku korózií, priesakom alebo k zničneniu potrubia.

2. Techniké vybavenie. Môžeme byť najlepší domáci kutil na ulici, ale profesionálna krtkovacia firma bude mať vždy technicky navrch. Lepšie firmy ponúkajú TV monitoring, dokonca aj v štádiu prevencie.

tv-monitorin

3. Skúsenosti a profesionálny pohľad. Profesionál v krtkovaní Vám vie poradiť kde je problém a ako mu do budúcna najlpešie predísť.

4. Pohodlie. Nemusíme sa sami zašpiniť. Navyše krtkovacie firmy ponúkajú často aj inštalatérske práce – výmenu kanalizačných potrubí, sifónov, WC, batérií a pod. Čím nám svojou návštevou vedia vyriešiť aj viacero problémov naraz.

Samotné krtkovanie sa najčastejšie vykonáva pomocou vysokotlakového vodného čerpadla alebo elektomechanicky. Vtedy sa do potrubia vsunie oceľová struna, ktorá rotačným pohybom nedá nánosom žiadnu šancu.

krtkovanie elektromechanika

Ako sa hovorí, čas sú peniaze. Nízka cena krtkovania nám v Bratislave umožní využiť čas, ktorý sa nemusíme špárať v potrubiach, na život. Môžeme ho venovať rodine, športu, zarábaniu peňazí, skrátka každý z nás podľa toho ako to má nastavené a čo ho napĺňa.