Nové bezpečnostné chyby Intel by mohli niektoré čipy spomaliť o takmer 20%


Tieto bezpečnostné chyby v procesoch súvisia s problémami, ktoré sa našli v minulom roku. Intel zavolá novo objavené nedostatky „Microarchitectural Data Sampling“ alebo MDS. Táto zraniteľnosť by mohla hackerom dovoliť, aby si prečítali takmer všetky údaje, ktoré prúdia cez jeden z čipov spoločnosti Intel, hoci spoločnosť uviedla, že je ťažké vykonať tento útok a že ho nevidela mimo laboratórií.procesor.jpg
 
Ich čipy vydané v tomto roku obsahujú opravu chyby. Ale predchádzajúce generácie čipov budú musieť byť oprava, a v niektorých prípadoch, že oprava by mohla spomaliť výkon čipu až o 19%, povedal v príspevku oznamujúci novinky.
 
Podnik minulý rok oznámil, že hackeri by mohli potenciálne čítať citlivé údaje o svojich procesoroch, ktoré napájajú väčšinu dátových centier a osobných počítačov, využitím funkcie nazývanej špekulatívne vykonanie, v ktorej sa čip pokúša odhadnúť, ktoré výpočty budú vykonávať v čase urýchliť čip.
 
Takzvané Meltdown a Specter nedostatky sa stali známymi ako útoky bočných kanálov. Nedostatky – spolu s tým, ako Intel zvládol svoju verejnú odozvu – poslali svoje ceny akcií, keď investori odhadovali, ako budú zákazníci reagovať na bolesti hlavy a záťaže výkonnosti. Podnik tiež čelil otázkam zákonodarcov o tom, prečo nezverejnil zraniteľnosť voči americkým predstaviteľom kybernetickej bezpečnosti predtým, ako bol zverejnený.nvidia.jpg
 
V tom čase výskumníci v oblasti bezpečnosti a uviedli, že podobné chyby v bočnom kanáli sa pravdepodobne nájdu v budúcnosti, v utorok uviedol, že jej výskumníci v oblasti bezpečnosti zistili nové nedostatky, ktoré oznámili aj externí výskumníci v oblasti bezpečnosti.
 
Tieto čipy sú inštalované vo väčšine zariadení, či už mobilných alebo počítačoch. Patria medzi najrýchlejšie a zároveň aj jeden z najlacnejších čipov na svete. Ich nevýhodou je krátka životnosť.