Do steny alebo na stenu? Osadenie posuvných dverí si premyslite dopredu


Sklenené dvere posuvné http://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/ môžete upevniť rôznymi, konkrétne dvomi, spôsobmi. Prvý z nich vyžaduje viac času na montáž, druhý zas rozsiahlejšie prípravné práce. Od spôsobu upevnenie samozrejme závisia aj ich funkčné vlastnosti. Preto si všetko premyslite v dostatočnom predstihu.

Spálňa s posteľou a sklenenými posuvnými dvermi

Do steny, to chce čas

Prvou a zároveň asi najobľúbenejšou možnosťou, sú posuvné dvere, ktoré sa zasúvajú do vnútra steny. Pri tomto spôsobe ich upevnenia, budete potrebovať špeciálnu puzdrovú zárubňu a taktiež dostatok času na všetky stavebné práce. Takto osadené dvere majú veľmi dobré izolačné vlastnosti, čo sa týka hluku i tepla a chladu. Posuvné dvere do zárubne sa hodia najmä do menších miestností, kde nemáte k dispozícii veľa miesta priamo na stene. Ide najmä o kúpeľňu alebo menšiu chodbu. Plusom je nepochybne aj ich estetická stránka. Posuvné dvere osadené do puzdrovej zárubne pôsobia veľmi elegantne.

Výhody:

– Elegantný dojem

– Šetrenie miesta

– Dobré tepelnoizolačné vlastnosti

– Izolácia proti hluku

– Dobré tesnenie dverí
Pohľad cez sklenené dvere na úzku chodbu obloženú drevom vedúcu do záhrady

Nevýhody:

– Drahšia zárubňa

– Dlhší čas na prípravné práce

Na stenu ich máte hotové za deň

Osadenie posuvných dverí na stenu je najrýchlejším spôsobom. Nad otvor v stene sa namontuje koľajnička s vodiacim mechanizmom. Do nej prídu dvere. Zo spodnej časti môžu, ale taktiež nemusia byť upevnené. Väčšinou visia len z vrchnej časti. Ak by ste ich však chceli ukotviť aj zo spodnej strany, môžete si kúpiť vodiacu lištu navyše. Toto riešenie sa hodí do vyslovene veľkých miestností, kde je okolo dverí na stene dostatok priestoru. Hlavným mínusom je horšia izolácia, tesnenie a taktiež stabilita dverí.

Výhody:

– Rýchla montáž

– Nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy

– Nižšia cena

– Zaujímavý vzhľad

Nevýhody:

– Horšie tepelnoizolačné vlastnosti

– Horšia stabilita dverí

– Horšia ochrana proti hluku

– Nutnosť voľného miesta okolo dverí