5 tipov pre štíhlejšie a zdravšie mačky1. Diéty nie sú všetky rovnaké
Mačka je výslovne mäsožravec. To znamená, že strava, ktorá pozostáva hlavne z iných potravín (napr. kukurica a ryža), sú len prázdne kalórie pre mačiatko. Urobte si trošku väčší  prieskum a začnite čítať počas Vašej nákupnej expedície a začnite dávať pozor na označenia pre mačky. Mäso by malo byť vždy jednou z prvých zložiek. Lepšia kvalita potravín znamená menej tukov a to znamená živšia a zdravšia mačička.

kočka

2. Diskusia či suché alebo vodnaté jedlo
Niektorí ľudia sa prikláňajú k suchým jedlám, iní sa ho ani nedotknú. V konečnom dôsledku je voľba na Vás, ale nájdete viac a viac odborníkov ktorý sa skôr prikláňajú k vodnajtému jedlu. Menej kukurice a ryže, viac mäsa a omáčky pre vaše mačiatku a budete z nej mať krásnu a štíhlu mačku ktorá Vás bude tešiť poriadne dlho.

3. Kontrola porcií
Dve slová sú známe pre všetkých dietológov na svete. Nesnažte sa dávať svojej mačke „voľné porcie“ . Ak jej jedlo je len tak nechané po celý deň, tak sa sama ponúkne a bude sa prepchávať až kým nepraskne (obrazne povedané). Mačky spapajú všetko čo vidia, keď ich to naučíte dokonca aj keď nemajú hlad. Zapojte inštinkt lovca. Nechajte jedlo na 15 minút. Ak je v miske ešte jedlo, odložte ho do chladničky na večeru. Opakujte to a časom uvidíte ako sa silueta Vašej mačky začne stenčovať.

4. Cvičenie
Hrajte sa so svojou mačkou! Prinúťte ju, aby bežala a prenasledovala šnúrku, hračky, laserové svetlá (mačky ich milujú!), loptičky a iné zábavné hračky . Neodporúčame, aby ste šli na prechádzky, samozrejme ak nie je ten tip čo ich miluje. Ak nechodíte von stačí len 20 min hrania, ktorý jej to vynahradí a bude v kondícií. Nielenže to zabráni tomu, aby sa mačiatko nudilo a deprimovalo, ale udržuje si ostrú myseľ a vypáli každý ďalší tuk.

kočička

5. Žiadne stolové odpadky
Ľudské jedlo je pre ľudí a nie pre mačky! Tieto maličké guľky sa na nás pozerajú a chcú od nás každý kúsok, či už je to pizza alebo chipsy (a vieme, čo to robí našim bokom). Takže obmedzte odpadky zo stolov z jedálnička Vašej mačky a tie dobroty, ktoré sú určené pre mačky na minimum. Ale ak Vaša princezná absolútne nemôže žiť bez svojej dobroty, pokúste sa nájsť zdravé možnosti v bio časti vášho obchodu s domácimi zvieratami.