Stavte na chyby, ktoré robíte


Každý z nás robí chyby, či už si to priznáme alebo nie. Človek nie je neomylný, tak to jednoducho už je. Práve pre to by ste mali staviť na chyby, ktoré robíte. Nechápete prečo? Nie je to predsa hlúposť staviť na svoje chyby? To teda určite nie! Hneď si aj vysvetlíme prečo, by sme tak mali urobiť a načo je to dobré. Určite vám to pomôže vo vašom živote. Schopnosť prijať svoje chyby ale aj chyby, ktoré robíme je veľmi dôležité.

error

Ak urobíte nejakú chybu ako sa cítite? Tipujem že nepríjemne, sklamane alebo smutne. Sú to prirodzené pocity, ktoré pociťuje každý človek. Ak sa nám v živote udeje niečo pekné, tak sa usmejeme a cítime pocit šťastia. No keď urobíme chybu cítime sa zle preto, že sme sami seba sklamali. Je to reakcia nášho tela a psychiky. Jednoducho sme takto nastavený. Naše city a emócie ovplyvniť nevieme, keďže to vyplýva z našej podstaty.

znamení

Je tu ale vec, ktorú urobiť vieme a to poučiť sa z tejto chyby. Áno je to už otrepaná fráza, že najlepšie sa učí z vlastných chýb. Nie je to len o tom, že sa poučíme ale aj o tom, že ak to budeme brať ako niečo z čoho sa poučíme ako keby sme si to premenili na dobrú vec. Je to teda dobrá skúsenosť. To už znie lepšie ako chyba no nie? Ak to teda nezoberieme ako niečo zlé, ani naše telo na to nebude takto reagovať. Nehovorím, že budete šťastný ale budete sa cítiť aspoň o trochu lepšie.
Nijako nám nepomôže, ak sa budeme ľutovať. Čím dlhšie sa budeme obviňovať, tým nám bude horšie. Musíme to prijať. Áno urobili sme chybu. Najlepšie je, čo najskôr sa niečím zamestnať aby nás to nerobilo nešťastným. Neskôr napríklad na ďalší deň sa k tomu môžeme vrátiť a zistiť prečo sme túto chybu urobili. Uvidíme to už z jasnejším pohľadom. Ak by sme to totiž riešili hneď videli by sme na tom iba to zlé a to by nemalo zmysel, keďže by sme sa z toho nepoučili.