NY Rangers: Zraneného Pavelca mal v bráne údajne nahradiť Marek Mazanec


Už to vyzeralo tak, že Henrikovi Lundqvistovi, dlhoročnému a nadmieru spoľahlivému brankárovi legendárneho klubu NHL New York Rangers, budú kryť chrbát hneď dvaja náhradní gólmani českej národnosti.

hokej

Tým prvým, respektívne druhým gólmanom je už dobre známy Ondřej Pavelec, ktorý pred nedávnom držal nádeje ako jednotka v bránke slabučkého týmu Winnipeg Jets. Ani jeho nadľudské výkony a akrobatické zákroky však zdá sa, Winnipegu nepomohli a tak sa Pavelec uspokojil s novou zmluvou ako náhradník „kráľa Henrika“ v tíme Rangers. Nebyť slávneho Lundqvista, ktorý by bol určite jednotkou v bráne každého klubu NHL, Pavelec by bol zrejme hlavným gólmanom i v tomto novom pôsobisku. Skúseností s chytaním má viac než dostatočné, dlhé roky chytal v klube so slabšou defenzívou a možno si pamätáme zápas z roku 2010 proti Washingtonu Capitals, kedy ešte chytal za Atlantu Thrashers a už na začiatku zápasu čelil až 25 strelám, na základe čoho na ľade skolaboval a museli ho hospitalizovať.

Onedlho však vyzdravel a v roku 2011 z tímu Atlanta Thrashers vzniká nový klub Winnipeg Jets, kde ho však čakala možno ešte väčšia zodpovednosť a ešte viac zákrokov, jednalo sa totiž o inovovaný a presťahovaný klub, v podstate nováčika, ktorého úspech mal ležať predovšetkým na ramenách spoľahlivého brankára. Winnipegu, ako nováčikovi, sa samozrejme voči konkurenciu zrovna nedarilo no myslím si,  že práve Pavelec zanechal v bránke všetku svoju snahu a bol silným článkom. Jeho prestup do tímu New York Rangers je však čerstvou a verím, že prekvapujúcou novinkou. V novom klube sa však musí uspokojiť s pozíciou dvojky.

rukavice

Nedávno ale utrpel nepríjemné zranenie, na základe čoho sa uvoľnilo dočasne miesto pre nového náhradného brankára, ktorým mal byť opäť Čech.
Meno nového náhradného brankára malo byť Marek Mazanec. Avšak takéhoto dobre plateného, no predovšetkým úctihodného „fleka“ mu na poslednú chvíľu „ukradol“ dravejší brankár bulharského pôvodu Alexandar Georgiev