Nebezpečné blesky


Videli ste už takú silnú búrku, ktorá po sebe nechala veľkú spúšť? Práve taká sa vyskytla včera v poobedňajších hodinách aj v mojom meste. Búrka trvala veľmi veľa hodín a narobila všade rôzne problémy. Problémy sa týkali hlavne vysokých záplav a poškodenej úrody. Tak isto v meste sa vydul asfalt na ceste. O tom som ešte v živote nepočula. Už ste sa ocitli priamo počas búrky vonku? Niektorí práve v tej chvíli končili vo svojom zamestnaní a nemali inú možnosť, len ísť domov v tomto nečase. Pri búrkach by ste sa nemali zdržiavať na otvorených priestranstvách. Taktiež by ste vo svojich domácnostiach mali vykonať určité opatrenia, napríklad vypnutie elektrických zariadení alebo práve nepoužívať elektrické zariadenia. Je to pre vaše dobro. Nikdy neviete, kedy do vášho panelákového domu udrie blesk.

blesky

Búrku sprevádzali aj blesky. Blesky sú veľmi silné elektrické výboje, ktoré boli aj každé dve minúty. Blesková činnosť sa doslova vybúrila priamo nad nami. Búrky sú veľmi nebezpečné a to aj s bleskami a hrmením. Počas búrky by ste sa nemali zdržiavať na vyvýšených priestranstvách ani v parkoch pod stromami. Blesk môže udrieť príliš silno a vy sa tomu nemusíte vedieť ubrániť. Tak isto by ste nemali používať dáždniky. Blesk prináša elektrinu. Elektrina spôsobuje, že vám rozpolí strom aj na polovičku, keď doňho udrie práve takýto silný blesk.

búrka

Bojíte sa, keď vonku šľahajú blesky? Nie ste jediný. Každý človek sa bojí búrok. V dnešnej dobe sa vyskytujú omnoho silnejšie a výraznejšie búrky ako voľakedy. Naše babičky a dedkovia nepoznali búrky v takomto silnom prevedení. Úrody sú zničené a záhrady pod vodou. Veľa ciest v mestách je zatopených a neprejazdných. Hádam to už konečne prejde a my budeme žiť život, ktorý sa podobá tomu normálnemu. Pred búrkami je dobré sa skryť a nevychádzať z domu. To sú veľmi dôležité bezpečnostné opatrenia, ktoré by sme mali rešpektovať.