Môžete byť štíhla a zdravá bez zbytočných ťažkostí?


Veľa žien túži dosiahnuť prirodzene štíhlu postavu, zároveň si však uchovať pevné zdravie a dobrú telesnú ako aj psychickú kondíciu. A spojenie týchto faktorov niekedy žiaľ ide proti sebe. Ale nemusí! V stručnosti stačí nepodliehať nepremysleným diétam, ktoré sú len krátkodobým trendom, ale miesto nich sa radšej zaoberať úprimnou otázkou, ako zacat so zdravou stravou?

jogurt, čučoriedky

Alebo ešte lepšie, ako prispôsobiť vašu životosprávu, aby bola prirodzene efektívna a účinná práve pre vás? Ako zostať zdravá, v dobrej kondícii a nepriberať kilá navyše?

Pochopiteľne v každom prípade to začína stravou. A nie, nemusí ísť o drastické diéty, ktoré ako vieme, nemôžeme nazvať práve zdravými. Veľakrát síce môžu priniesť účinok, ale krátkodobý. Nedokážeme ísť totiž samy proti sebe večne!

A nemôžeme ísť ani proti svojmu telu a jeho potrebám. Zdravá strava je preto pojem, pod akým si nepredstavíme hladovku či večné obmedzovanie, ale jednoducho dodržiavanie zásad zdravého stravovania. Konzumáciu jedál a porcií, ktoré naše telo vyžaduje a dáva nám to rôznymi spôsobmi najavo. Pochopiteľne to však neznamená jesť všetko od výmyslu sveta. Aby ste našli konkrétnejšiu odpoveď, musíte nájsť svoju rovnováhu. Jednoducho a prirodzene počúvať potreby svojho tela, dopriať mu to, čo potrebuje a vyhnúť sa zbytočnému prejedaniu. Najviac a zbytočne sa totiž priberá z vecí, ktoré konzumuje „nad prídel“, čiže len tak z dlhej chvíle alebo nad rámec sýtosti a prijímania potrebných živín.

rajčina, meter, diéta

Aby sme rozumeli potrebám svojho tela, musíme mať takisto jasnú myseľ. Skutočne účinná diéta s dlhodobým účinkom môže byť len taká, s ktorou sa dokážeme úprimne zohrať. Nazvime to skôr štýlom stravovania, ktorú budeme vedieť dodržiavať. Okrem toho by nemala chýbať ani správna motivácia a vedieť, prečo vlastne chceme žiť zdravšie a uchovávať sa fit.