Módne eko trendy


Ekologickú stránku svojho života som začala riešiť pred pár rokmi. Vtedy to bolo všetko ešte len v plienkach. Narazila som na rôzne výdobytky, ktoré sa dali použiť pri správnom ekologickom spôsobe života. Niektoré boli užitočnejšie a iné menej. Tieto veci mi začali dávať zmysel a preto som sa vybrala touto cestou.
Ako je to dnes?
No, dnes je táto téma veľmi aktuálna, ba priam moderná.
A viete čo?strom v bubline.jpg
Mňa to baví asi menej ako predtým. Keď som bola jediná, ktorá sa snažila niečo dokázať a žiť si podľa svojich nekonvenčných pravidiel, tak to bolo niečo výnimočné a bola som na to hrdá. Teraz, keď je na túto tému odborníkov oveľa viac ako v minulosti, sa mi to už nevidí také lákavé ako voľakedy. Pretože už to má v oku každý. Asi chcem byť za každú cenu nejaká iná ako ostatní a teraz, keď sú takí všetci, tak to nedáva až taký význam.spustošená krajina.jpg
Tým však netvrdím, že to nie je mega užitočné. Sama som si osvojila dosť veľa praktických rád, ktoré využívam. Momentálne, keď už mám svoju vlastnú domácnosť, tak viem vyskúšať aj typy, ktoré som predtým nemohla, keďže mamina si nedala odo mňa do všetkého rozprávať. Vlastne takmer do ničoho, takže pokusy môžem začať robiť až teraz na vlastnej domácnosti. Určite to bude super. Možno ma to opäť nakopne, tak ako som bola navnadená aj predtým. Veď je to naozaj perfektné, že toľko ľudí sa snaží, aby bola krajšia a zdravšia planéta. Zaslúžime si obdiv a hlavne tie prvé lastovičky, ktoré začali s osvetou tejto témy. Bolo to efektívne, keďže sa to dostalo do širokého podvedomia ľudí a teraz je to takmer všade. Určite neľutujú ten krok, že sa na to dali a, že inšpirovali ľudí ku krásnemu cieľu – Zdravšej, krajšej planéte. Aj malý krôčik sa počíta a už to nie sú len malé krôčiky, keďže veľké množstvo ľudí sa dostáva na túto úroveň. Stačí začať v malom a postupne sa dopracujete k niečomu veľkému.