Kurzy, školenia, vzdelávanie


V minulosti bolo všetko iné ako je teraz. Vývoj ide dopredu, všetci profesiálne a ešte neviem ako rastieme, nezamestnanosť u nás na Slovensku klesá… Predtým sa tiež svet vyvíjal smerom dopredu. No malými krôčikmi. Dnes sa vyvíja míľovými krokmi. Jeden človek by to ani nestíhal sledovať, čo všetko sa deje. V dnešnej dobe sa ľudom už nechce manuálne pracovať. Radšej v kancelárii alebo z domu. Prevažuje duševná práca pred fyzickou. Nie je to chyba?
Ak ste už niekedy boli nezamestnaní, určite ste si všimli, že vám dali možnosť spraviť si rekvalifikačný alebo kompetenčný kurz. Kurzami a školeniami sa to dnes hemží všade. Neviem, či aj vy máte takú skúsenosť, ale ja keď som bola na strednej, tak už vtedy sme získali niekoľko certifikátov. Za absolvovanie určitého predmetu, za prax, za workshop a za mnohé iné takpovediac blbosti. Vtedy to bolo možno pre mňa fajn, ale dnes vidím, že také ceritfikáty nemajú veľkú výpovednú hodnotu v životopise.

poznámky

Treba oddeliť zrno od pliev

Preto aj kurzy treba dôkladne pooddeľovať. Na tie, ktoré sú skutočne potrebné a pomôžu vám a na tie, ktoré vám nedajú nič viac, len ten certifikát, ktorý aj tak nemá žiadnu hodnotu. Takisto si treba dôkladne zvážiť, či vám vôbec nejaký kurz pomôže v hľadaní a nájdení si práce. Pretože dnes sa už robia kurzy naozaj na všetko.

kniha

Ako byť šťastnou ženou

Asi si poviete, že to s týmto článkom vôbec nesúvisí… Ale to nie je pravda, pretože aj kurz s takýmto názvom sa skutočne robí. Samozrejme nie je preplácaný úradom práce, ale môžete si ho zaplatiť z vlastných finančných prostriedkov. Týmto ho samozrejme nechcem kritizovať, ale ani odporúčať, pretože som ho neabsolvovala. Len mi ostáva záhadou ako sa dá naučiť byť šťastným, pretože je to pocit a ten nejde vynútiť. Takisto ako nejde vynútiť láska. Nuž, ale čo viac dodať, dnes vás to možno na kurze naučia…