GTA 6: Vice City?


 Viem, že mnohí z Vás už čakajú na pokračovanie populárnej série videohier GTA, ktoré by podľa netrpezlivých výpočtov malo prísť už v najbližších rokoch. Možno ani nemusím pripomínať, že aktuálna séria nesie názov GTA 5 a ďalšie očakávané pokračovanie sa podľa pravdepodobných odhadov bude nazývať GTA 6, zatiaľ sa však nevraví o konkrétnom podtitule. Ale teraz pozor!

auto

Podľa prvých informácií môžeme očakaváť návrat k legendárnemu Vice City! Pravdepodobne nie grafickým rozhraním z roku 2002, ale príbehom hry. Chystaná GTA 6 má odkazovať práve na tento 16 rokov starý, no pritom dlhé roky veľmi populárny titul. Podľa všetkého by tak malo byť toto pokračovanie opäť revolučnou bombou, ktorá sa pravdepodobne stane populárnou a predávanou zasa na niekoľko rokov dopredu. Dej videohry by tak mal pokračovať tam, kde pred šestnástimi rokmi skončil, v štáte Miami z doby ospevovaných 80-tych rokov minulého storočia. Slnko, pláž, diskotéky, mafia, pekné ženy, násilie, peniaze.

miami

Aj práve vďaka tomuto deju bolo GTA Vice City v rokoch dvetisícich tak chytľavo hrateľné a predovšetkým zábavné pre rôzne vekové kategórie. Rockstar pri výrobe týchto sérií dodržiavajú zásadu, kedy sa najskôr musí prísť so skvelým scenárom pre dej. Vyzerá to tak, že táto kapitola výroby sa už spustila, no nie je jasné, kedy má skončiť. V pripravovanom pokračovaní by sme okrem iného mali byť konečne svedkami aj doteraz nevídanej možnosti, hrať za ženskú postavu. Okrem toho očakávajme opäť úchvatné a prelomové grafické spracovanie, ako tomu bolo takmer vždy pri vydaní nového titulu GTA /Až na pár výnimiek, ktoré sa týkali skôr akéhosi podtitulu hlavnej série/.

xbox

•         Malým sklamaním však bude asi informácia, že GTA 6 máme oficiálne očakávať až v roku 2021 alebo 2022, teda cca za tri až štyri roky. Ale verme, že takéto napätie bude stáť nakoniec zato.